Co można sprzedawać w dropshippingu – 5 ciekawych pomysłów.

Czujesz w sobie żyłkę sprzedawcy, ale nie wiesz, jakie produkty można sprzedawać w modelu dropshippingu? Służymy pomocą – poniżej znajdziesz 5 interesujących produktów wraz z informacją, ile możesz na nich zarobić. Zainspiruj się naszymi propozycjami!

Pomysły dropshipping – akcesoria do smartfonów

Akcesoria do smartfonów mogą okazać się przysłowiową „żyłą złota”, jeżeli wziąć pod uwagę liczbę użytkowników korzystających z tych urządzeń. W hurtowniach w tej kategorii bez trudu znajdziesz m.in.: ładowarki, alkomaty elektrochemiczne do smartfonów, różnorodne kable, ładowarki samochodowe, powerbanki czy rozmaite etui. Możesz wyspecjalizować się w sprzedaży akcesoriów do smartfonów konkretnej marki lub postawić na produkty uniwersalne.

Ile możesz zarobić na sprzedaży akcesoriów do smartfonów? Narzut wynosi do 60 proc., a marża od 40 proc. – w zależności od produktu. Mimo że w sieci działa sporo sklepów o podobnym profilu, to przy dobrym marketingu na brak klientów nie powinieneś narzekać.

Jeśli chcesz wejść w branżę akcesoriów GSM, to w ramach Projektu 360 możesz skorzystać z wielu hurtowni, które taki asortyment posiadają. Aby aplikować do Projektu 360 należy wypełnić ankietę dostępną tutaj.

Czym jest narzut, a czym marża? Z tym pojęciami spotkasz się w większości hurtowni działających w modelu dropshippingu. Narzutem określa się stosunek zysku ze sprzedaży do ceny zakupu. Narzut wyraża się w procentach. Jeżeli np. kupiłeś produkt za 60 zł, a sprzedałeś go za 80 zł, to Twój zysk wynosi 20 zł, a narzut 33,3 proc. Według definicji marża to stosunek zysku ze sprzedaży do ceny sprzedaży. Marżę również wyraża się w procentach. Jeżeli np. kupiłeś produkt za 60 zł, a sprzedałeś go za 80 zł, to Twój zysk wynosi 20 zł, a marża 25 proc.

Co sprzedawać w dropshippingu – torby na zakupy

W przypadku dropshippingu mile widziane są niszowe pomysły na biznes. Jednym z nich są właśnie torby na zakupy. Możesz wyspecjalizować się w sprzedaży np. ekotoreb czy pojemnych torebek handmade. Jeżeli myślisz o prowadzeniu sprzedaży również za granicą, to wybór torebek ręcznie robionych może okazać się trafny – produkty handmade są w krajach Europy Zachodniej popularne i doceniane.

Sprzedając w swoim e-sklepie torby na zakupy, możesz liczyć na narzut do 45 proc. Marża jest z kolei niższa i wynosi do ok. 30 proc. Torby na zakupy nie są produktem szczególnie często oferowanym, a to z kolei oznacza, że nawet w ciągu kilku miesięcy Twój sklep może znaleźć się w czołówce organicznych wyników wyszukiwania.

Nie wiesz co to są organiczne wyniki wyszukiwania i ogólnie brakuje Ci know – how na temat dropshippingu? Projekt 360 w ponad 100 lekcjach video tłumaczy wszystkie ważne zagadnienia z zakresu e-commerce i wyznacza również zadania, które doprowadzą Cię do wygenerowania 30 000 zł w 3 miesiące. Aby wziąć udział w Projekcie należy wypełnić ankietę: https://takedrop.typeform.com/projekt360

Ciśnieniomierze – pomysły dropshipping

W swoim sklepie internetowym możesz mieć spory wybór produktów z jednej kategorii. Jako produkt główny wybrać możesz m.in. ciśnieniomierze. Ten wyrób medyczny jest bardzo popularny wśród pacjentów – aby kontrolować na bieżąco stan zdrowia, nabywają go zarówno starsi, jak i młodsi konsumenci. W swojej ofercie możesz mieć m.in. ciśnieniomierze bezprzewodowe naramienne i ciśnieniomierze nadgarstkowe.

W zależności od wybranych produktów, Twój narzut będzie kształtował się w granicach od 15 do 40 proc., a marża od 10 do 30 proc. Dobrą wiadomością jest też to, że ten produkt jest stosunkowo rzadko zwracany przez kupujących – nie powinieneś mieć zatem problemów z obsługą posprzedażową.

Myślisz o założeniu e-sklepu, ale nie tylko wybór towaru spędza Ci sen z powiek? Doskonale rozumiemy wątpliwości początkujących przedsiębiorców. Z myślą o takich osobach jak Ty powstał Projekt 360. Zapoznaj się ze szczegółami tutaj.

Ciekawe pomysły dropshipping – zabawki dla dzieci

Wydaje Ci się, że sklepów oferujących zabawki dla dzieci jest tak dużo, że nie ma sensu zakładać kolejnego? Niekoniecznie jest to prawdą, bo produkty dedykowane najmłodszym cieszą się popularnością. Możesz przy tym skoncentrować się wyłącznie na zabawkach, które aktualnie cieszą się największym zainteresowaniem wśród dzieci, np. lalkach LOL OMG. Co więcej, jeżeli sam jesteś rodzicem, to nie będziesz miał kłopotu z obserwowaniem rynkowych trendów.

Co z narzutem i marżą w przypadku takiego asortymentu? Narzut dla zabawek często przekracza 50 proc., a marża 40 proc. Produkty te również rzadko są zwracane. Jeżeli planujesz otworzyć sklep np. w grudniu, to możesz liczyć na spore zainteresowanie, szczególnie gdy zaproponujesz atrakcyjne ceny.

Co sprzedawać w dropshippingu – butelki na wodę, lunchboxy

Sporo wiesz o zdrowym odżywianiu? Swoją wiedzę możesz przekuć w dobrze prosperujący biznes. Przemyśl sprzedaż produktów takich jak butelki na wodę, lunchboxy, torby termiczne, pokrowce na przekąski czy torby na lunch. Te produkty cieszą się rosnącą popularnością wśród miłośników ekologii i zdrowego trybu życia. Możesz je obszernie omawiać na blogu, inspirując jednocześnie swoich klientów, podając im pomysły na zdrowe posiłki.

W przypadku produktów z tej kategorii narzut często przekracza 60 proc., a marża 40 proc. Często publikując na sklepowym blogu, możesz w krótkim czasie dotrzeć do dużego grona klientów – regularnie dodawane wpisy powinny sprawić, że sklep będzie widoczny w sieci.

Pamiętaj, że opłacalny biznes zaczyna się od pomysłu i dobrego przygotowania do prowadzenia własnego sklepu online! Jeśli czujesz, że chcesz się zaangażować i zacząć prowadzić swój sklep, to możesz skorzystać z dofinansowanego Projektu 360, który między innymi zapewni Ci 5 gotowych sklepów, know – how, dedykowanego opiekuna i cotygodniowe sesja w których Opiekun będzie analizował postępy w realizacji celu jakim jest 30 000 zł w 3 miesiące.

Aby wziąć udział w Projekcie, należy do niego aplikować poprzez wypełnienie ankiety dostępnej tutaj.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *